Випадкове фото

Свята

Реклама

Коли духмяне українське літо в самому розпалі...

Коли духмяне українське літо в самому розпалі, з квітчастими вінками і яскравими вогнищами - приходить свято Івана Купала. Це день літнього сонцевороту, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. Ім'я ж святу дав Купало - поганський бог земних плодів. Та вже багато літ цього ідола ніхто не вшановує, про його божественну суть забули, самого перетворили на опудало.

 

У наш час Івана Купала – це казкове свято, пов’язане з містичними ритуалами, пошуками цвіту папороті, піснями, хороводами та ворожінням.  В санаторії святкування Івана Купала стало традиційним. З самого ранку 7 липня дівчата плели з живих квітів вінки, парубки збирали хмиз, розкладали багаття.

Розпочалося все з хороводу біля річки з піснями навколо купальського вогнища, основною темою яких є кохання. Завдяки ним свято набуло специфічного національного колориту, що яскраво підкреслювало його поетичну сторону.

 

Дівчата і хлопці поодинці або в парі стрибали через вогнище, яке згідно переказів має велику міфічну силу. Через купальське вогнище стрибали всі, проходячи таким чином своєрідний ритуал ощищення. Звичайно, далекі наші предки цій дії надавали обрядового значення. Проте в цьому видовищі можна бачити й інший бік — спортивний. Кожний намагався стрибнути через вогнище якнайвище і якнайдалі, не забуваючи й про те, щоб стрибок був красивим.

Дівчата пускали на воду сплетені ними вінки, адже існує прикмета: якщо вінок пливе добре, то дівчина впродовж року вийде заміж, а якщо крутиться на місці - доведеться їй ще трохи дівувати. Якщо вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, з тієї сторони й прийде наречений дівчини.

Не обійшлось без традиційних конкурсів та естафет, де кожен зміг показати свою спритність, силу та красу.

Навіть найменші дітки санаторію доторкнулись до цього містичного свята: плели вінки та пускали їх на воду, прикрашали Марену та водили хороводи навколо неї, «заговорювали» воду та просто грали.

Яскравим враженням та веселощам не було меж, діти з цікавістю спостерігали за дійством, співали, грали і отримали нові враження від перебування в санаторії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити