Випадкове фото

Свята

Реклама

Як перемогти дитячий туберкульоз? (відео)

 

Знайомтеся. Це Джарвіс. Після одужання він знову може грати у свій улюблений футбол. А до цього був болісний період сумнівів: припускали і астму, і пневмонію, навіть хворобу серця ... Знадобилося дев'ять довгих місяців, щоб лікарі змогли нарешті поставити правильний діагноз.

"Я задихався і швидко втомлювався, - згадує хлопець, - іноді мене мучив сильний кашель, іноді я відчував біль у грудях. Зрештою, в мене виявили туберкульоз. Я змушений був залишити школу на два місяці і лікуватися. "

Сьогодні в ряді країн дитячий туберкульоз-досить рідкісне захворювання. Багато педіатрів навіть не розглядають його ймовірність у пацієнтів, що не входять до груп ризику. Це класичний приклад недостатньої обізнаності лікарів при діагностиці, вважає доктор Беата Кампман, провідний спеціаліст у цій галузі:
"Це перша проблема, з якою зіткнувся Джарвіс: ні в кого спочатку й думки не було про те, що у нього може бути туберкульоз. А якщо можливість туберкульозу не допускається, то не буде проводитися і ряд аналізів, які допомогли б поставити правильний діагноз. Я думаю, це відбувається тому, що в Європі туберкульоз сприймається як хвороба, по суті, ліквідована - її рідко підозрюють у дорослих і ще рідше - у дітей. Діти, хворі на туберкульоз, в Європі зустрічаються дуже рідко, за винятком окремих регіонів ".

Хоча рідне місто Джарвіса не відноситься до зон високого ризику, хлопчик усе-таки заразився. Можливо, від вчителя, який захворів роком раніше. Як це не сумно, ні існуючі вакцини, ні окремі аналізи не є повністю надійними.
"Ми навіть не припускали, що це туберкульоз. У дитини було щеплення БЦЖ. Ми не знали тоді, що з плином часу дія щеплення закінчується, - розповідає мама Джарвіса, - реакція Манту не підтвердила наявність хвороби. І я думаю, що вирішальним моментом стало те, що лікарі діагностували пневмонію, і рентген підтвердив цей діагноз. Нам сказали, що хвилюватися не потрібно, нічого страшного. "

У дитини визначити туберкульоз набагато важче, ніж у дорослого: у дітей, як правило, при кашлі виділяється недостатньо мокротиння для аналізу, і бактерій у ній мало. Щоб поставити правильний діагноз, педіатра потрібно скласти загальну картину з окремих деталей - немов головоломку.

Пояснює Беата Каумпман:

"Потрібно в першу чергу не забувати про можливість туберкульозу; треба подумати про те, чи не контактувала з хворими людьми дитина - навіть якщо такі контакти були давно; потрібно переглянути результати обстежень після таких контактів, задуматися про те, чи немає у дитини специфічних або навіть неспецифічних симптомів - таких, як втрата ваги, кашель, особливо хронічний, що багато про що говорить. І потім потрібно намагатися отримати зразок мокротиння і виростити посів для мікробіологічного аналізу ".

Потрібні дослідження, щоб діагностика стала надійнішою, а препарати - більш ефективними і швидкодіючими. Йде робота і над створенням поліпшених вакцин, які дозволять запобігти розповсюдженню різних форм туберкульозу.

"У нашій лабораторії ми випробовуємо новий набір антигенів, які, сподіваюся, увійдуть у вдосконалену вакцину БЦЖ. Ми дивимося, як реагують на ці антигени діти з різним станом здоров'я ", - продовжує доктор Кампман.

"Краща профілактика дитячого туберкульозу - якомога раніше почати лікувати хворого!" - Говорить Давида Маніссеро, який координує програму боротьби з туберкульозом Європейського центру по контролю і профілактиці захворювань в Стокгольмі. Завдання агентства - забезпечити здоров'я і безпеку європейців шляхом постійного моніторингу поширення інфекцій:

"У Європейському Союзі виклики, пов'язані з дитячим туберкульозом, не обмежуються діагностикою та лікуванням. Перед нами відкривається безпрецедентна можливість зупинити любого поширення туберкульозу в Європі. Адже більшість захворівших європейських дітей заражаються в самих країнах ЄС, як правило - від дорослих. Тому раннє виявлення і належне лікування дорослих запобігатиме передачу інфекції дітям ".

Це завдання - профілактика, діагностика та лікування дитячого туберкульозу - однаково складна для будь-якої з європейських країн.

У цій лікарні, розташованої в румунському містечку Брашов, маленькі пацієнти проходять курс лікування від туберкульозу протягом півроку.

Розповідають маленькі пацієнти:

"Я захворіла, коли грала на вулиці. Моя бабуся привела мене сюди, коли на моїй шкірі з'явилося дивне подразнення".

"А я заразилася від своєї сестри, яка захворіла першою ... .. Вона померла. А мені доведеться залишитися в лікарні і лікуватися ".

Кожна дитина щодня повинна приймати безліч різних ліків - стандартний курс складає більше тисячі пігулок за півроку лікування.

Пігулки в такій кількості, особливо для дітей - лікування малоприємне! Їх важко ковтати, іноді вони викликають блювоту. Але, на жаль, інших варіантів поки немає.

Моніка Ласку, лікар дитячого відділення туберкульозної лікарні в Брашові шкодує своїх пацієнтів:

"Тут, на столі, ви бачите, скільки таблеток приймає кожна дитина за півроку лікування. Проблема в тому. що діти п'ють ті ж пігулки, що й дорослі. Було б набагато краще, якби були розроблені більш щадні лікарські форми, такі як гранули, сиропи, шипучі таблетки, може бути навіть ароматизовані. Дітям було б приємніше приймати такі ліки ".

У сьогоднішньому глобалізованому світі ніде не можна відчувати себе в безпеці. Зі свободою пересування зростає і ризик розповсюдження інфекції.

Остаточна ліквідація туберкульозу в Європі і в усьому світі стане можливою тільки при об'єднанні зусиль. Це не обмежується медициною: діти в країнах з низьким рівнем розвитку, соціально та економічно знедолені, найбільш уразливі до туберкульозу.
Давида Маніссеро сподівається на краще: "Потрібно зауважити, що за останні десять років туберкульозом в Європейському союзі захворіли 40 тисяч дітей, у тому числі понад три тисячі тільки за останній рік. Кожен подібний випадок - це страждання дитини, болюча діагностика і лікування. Необхідно йти вперед, розробляти більш ефективні методи діагностики туберкульозу - не тільки у дорослих, але і, особливо, у дітей. І точно так само нам слід створити більш ефективні, орієнтовані на дітей препарати, які зроблять процес лікування туберкульозу у дітей менш болючим і менш важким ".

Джерело euronews

Додати коментар


Захисний код
Оновити