Випадкове фото

Свята

Реклама

На туберкульоз можна заразитися в транспорті

Щороку від туберкульозу помирає понад 10 тис. українців. Найчастіше хворіють у Херсонській, Кіровоградській і Луганській областях. Аби вберегтися від недуги, фтизіатри радять добре харчуватися й не запускати інфекційних недуг.

Зазвичай туберкульоз уражає легені. Однак він може вразити й інші органи. Уражені лімфатичні вузли і суглоби набрякають, болять. При туберкульозі мозку та його оболонок хворого мучить головний біль, температура, сонливість. Безплідність виникає, коли недуга вражає статеві органи.

— Найлегше заразитися під час розмови з хворим, в громадському транспорті чи інших людних місцях, — пояснюєОлександрМагас, 38 років,завідувач пульмонологічного відділення Київської міської лікарні N3. — Якщо хворий кашлянув, а ваш імунітет слабкий, збудник потрапляє в організм.

Заразитися також можна через рушники, носові хустинки, постільну і натільну білизну, посуд. Рідко можна й від книг, якими користувався хворий.

— Щоб не захворіти, потрібно добре харчуватися, вживати і рослинні, і тваринні жири. Ті, хто захоплюються дієтами, курці й ті, хто зловживає алкоголем чи приймає наркотики, теж ризикують.

Туберкульоз починається зі слабкості, швидкої втомлюваності, яка накопичується до кінця робочого дня. З’являється надмірна знервованість, пітливість, особливо під ранок, поганий апетит і сон, біль у грудях. При туберкульозі кашель сухий або з мокротою, підвищується температура. Якщо вчасно звернутися до лікаря, за кілька місяців недуга минає.

— Хворим кажу, що туберкульоз — це теж запалення, але специфічне, — веде далі лікар. — Лікують його спеціально розробленими ліками. І якщо пневмонія минає за два тижні, туберкульоз лікують чотири місяці.

Якщо ж почався розпад легеневої тканини, лікування триватиме до року. Іноді хворим вирізають уражену частину легенів.

— Таких випадків не більше десяти відсотків. Операцію роблять, аби здорова частина легенів краще функціонувала.

Такі хворі перебувають на обліку й у кардіолога. Ослаблені легені дають ускладнення на серце. Аби цього уникнути, лікар радить не затягувати з лікуванням, а здоровим людям раз на рік робити флюорограму.

Додати коментар


Захисний код
Оновити