Випадкове фото

Свята

Реклама

Туберкульоз виліковний

 

Щорічно в світі захворює туберкульозом 10 млн. чоловік, 3 млн. вмирають, з них 8 тис. щоденно І це далеко не повні статистичні дані. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у 1/3 населення наший планети туберкульозна паличка вже міститься в організмі. Очікується, що до 2010 року буде заражених туберкульозом близько 1 млрд. чоловік, більше 200 млн. захворіють туберкульозом, а 70 млн. помре від цього захворювання. В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Вона прогресує і набуває широких масштабів. За даними статистики в Україні щодня реєструється 82 хворих туберкульозом людей і 30 хворих вмирає. Як це ні банально, серед причин поширеності захворювання в наший країні - елементарна необізнаність і неписьменність. Відсутність інформації, як повелося, народжує забобони і міфи.

МІФ 1. На туберкульоз хворіють тільки бідні або малозабезпечені люди. Твердження, що багаті, благополучні, такі, що добре харчуються і задоволені собою люди не хворіють на туберкульоз - міф. Свідоцтво тому - численні випадки захворювання в елітних столичних кругах, а також довгий список знаменитостей , що хворіли туберкульозом. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих. Високий темп життя, інформаційний пресинг, постійний "брак часу", а, отже, нерегулярне і незбалансоване харчування - це все стресові моменти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання. Разом з тим, туберкульоз - безумовно, соціальна хвороба. Туберкульоз - захворювання, яке безпосередньо залежить від способу життя населення, якості харчування. Складний економічний стан, що поки що існує в наший країні, велика кількість людей, які не можуть повноцінно харчуватися, стреси, соціальна не облаштованість - все це істотно підвищує ризик зараження і розвитку туберкульозу.

МІФ 2. Туберкульозом можна заразитися тільки від хворої людини, яка виділяє паличку туберкульозу, при безпосередньому контакті з ним. Так, дійсно, здорова людина як правило заражається від хворого і частіше повітряно-крапельним шляхом. Але заразитися можна і від хворого тварини (при догляді за твариною або при споживанні від хворих тварин м'яса, молока, сметани, масла, сиру, кисломолочних продуктів). Хворі туберкульозом тварини виділяють мікобактерії з мокротою, слиною, фекаліями, сечею, заражаючи пасовища. Заразиться можна де завгодно - в магазині, в суспільному транспорті, в гостях. Рознощиками туберкульозу можуть бути мухи і таргани. Зараження можливе при поцілунку, докурюванні чужої сигарети або через книгу. Збудник цієї небезпечної хвороби - мікобактерія туберкульозу була відкрита в 1882 році німецьким вченим Робертом Кохом. З тих пір вона називається паличкою Коха. Мікобактерії туберкульозу украй стійкі холоду, теплу, волозі і світлу. У вуличному пилі палички Коха зберігаються протягом трьох місяців, стільки ж вони можуть залишатися живими на сторінках книг. У воді мікобактерії туберкульозу зберігаються протягом 150 днів, а в молоці і молочних продуктах - 8-10 міс., в річковій воді живуть до 5 міс., в ґрунті 1 - 2 міс., у фекаліях і на пасовищах - більше 1 року. При температурі -23 градуса палички Коха зберігають життєздатність на протязі... семи років. Але прямі сонячні промені вбивають їх при дії протягом 2-6 годин і при нагріванні до температури вище плюс 85 градусів мікобактерії гинуть через півгодини. Паличка Коха гине при дії на неї хлоровмістних речовин.

МІФ 3. Якщо в організм потрапила туберкульозна паличка, то людина обов'язково захворіє туберкульозом. Не кожен негайно захворює. З 100 чоловік, заражених туберкульозною паличкою, захворює лише 5, останні спокійно співіснують з нею, їх імунна система протягом тривалого часу тримає туберкульозну паличку під контролем. Медики їх називають "інфіковані туберкульозом". Проте, у разі ослаблення захисних сил організму, паличка Коха, що дрімає, може почати розмножуватися і викликати хворобу. Це як міна сповільненої дії. Що ж сприяє "вибуху цієї міни"?
· Якість харчування. Існують вагомі докази того, що голодування або недостатність харчування, незбалансоване харчування, знижують опір організму. Адже підвищене споживання в їжу білків (м'яса, молока, сиру, яєць), тваринних жирів (вершкового масла) і вітамінів у всі часи було одним з основних методів лікування туберкульозу.
· Куріння тютюну і вживання великої кількості алкоголю, споживання продуктів, що містять консерванти, харчові фарбники, стабілізатори значно знижують захисні сили організму.
· Інші захворювання. До туберкульозу також схильні В ІЛ- інфіковані, хворі діабетом, лейкозом.
· Стрес. Доведено, що стрес і депресія негативно впливають на стан імунної системи. А ми всі зараз знаходимося в стані "хронічного" стресу.

МІФ 4. Міф про те, що давно минули ті часи, коли хвороба, звана у минулому сухотами, була невиліковна, а сьогодні туберкульоз добре лікується. Ви глибоко помиляєтеся, вона не переможена до цих пір. На жаль, вона серед нас. У дану хвилину, коли ви читаєте цю статтю, десь на землі від туберкульозу вмирає одна людина. Причому зараз, коли з'явилися різні ефективні лікарські препарати, туберкульоз повернувся до людей в своїй новій, стійкій до більшості ліків формі. Адже раніше, коли не були створені протитуберкульозні препарати, сухоти лікували посиленим живленням і кліматом (це Південний берег Криму). Виживали тільки ті, у кого захисні сили організму змогли "мобілізувати" себе і справиться з туберкульозною інфекцією. У лікуванні туберкульозу найголовніше - чіткіше дотримання всіх рекомендацій лікаря. Неправильне лікування (нерегулярний прийом препаратів, прийом не всіх, призначених лікарем ліків, раннє припинення лікування) приносить більше шкоди, чим користі, оскільки воно перетворює легко виліковну форму хвороби на важко виліковний лікарсько-стійкий туберкульоз. І тоді вже вилікувати туберкульоз - довга, болісна, дорога і не завжди успішна процедура. І якщо такий хворий заразить когось своїми лікарсько-стійкими паличками туберкульозу, то шанси на лікування у цієї людини теж невеликі. Сьогодні для лікарів-фтизіатрів це проблема! Правильне лікування звичайного (чутливого) туберкульозу майже завжди закінчується повним одужанням. На жаль, сьогодні лише 65 % хворих виліковується від лікарсько-стійкого туберкульозу.

МІФ 5. Туберкульозом вражаються тільки легені у людини. Туберкульоз вражає всі органи і тканини людини: очі, кістки, шкіру, сечостатеву систему, кишковик, мозок і так далі Але найчастіше зустрічається туберкульоз легенів. Тому, залежно від місця ураження організму , мікобактерії можуть виділятися в зовнішнє середовище від хворого туберкульозом з мокротою (при туберкульозі органів дихання), калом (при туберкульозі шлунково-кишкового тракту), сечею або спермою (при туберкульозі сечостатевої системи), з молоком при годуванні дітей і тварин (при туберкульозі молочної залози), з менструальними виділеннями (при туберкульозі жіночих статевих органів), із сльозами (при туберкульозі очей), з виразок, свищів (при туберкульозі шкіри, лімфатичних вузлів або кісток зі свищами) і так далі

МІФ 6. Мені соромно навіть подумати, що у мене туберкульоз, адже я відчуваю себе цілком нормально. Сьогодні вже не соромно. Дуже часто сьогодні людям ніколи звертати увагу і замислюватися про причини втоми або просто нездужання, і коли виявляється хвороба, то, як правило, це вже форма туберкульозу, що "далеко зайшла". Чим раніше Ви у себе виявите причини нездужання, тим більше шансів знов знайти здоров'я. Які ознаки, по яких можна запідозрити туберкульоз? Це різка втрата у вазі (5-10 і більш за кг), слабкість, розбитість, пітливість, особливо ночами, зниження працездатності, зниження апетиту. На підвищення температури тіла хворий може і не звернути увагу, оскільки при туберкульозі вона не буває високою, зазвичай 37-37,5°с і частіше підвищується до вечора. Болі в грудній клітці і кашель не завжди супроводжують початок захворювання, але при подальшому розвитку туберкульозного процесу в легенів ці прояви можуть почати турбувати хворого. Всі вказані симптоми можуть бути обумовлені і іншими захворюваннями, але при збереженні будь-якого з них протягом трьох тижнів і більш необхідно подумати про туберкульоз і провести спеціальне обстеження. Як відомо: "Хворобу краще попередити, чим лікувати".
Є над чим задуматися, чи не так? Закликаємо відповідально відноситися до свого здоров'я, берегти його, слідувати розумним радам!

Додати коментар


Захисний код
Оновити